Gönderen: esraycr | 22/07/2010

‘Daha’sını istemem kardeşim..

Daha iyi arkadaş..Daha iyi dost…Daha iyi,daha iyi,daha iyi…

Milyonlarca insan var, evet..Seçim yapma şansımız çok fazla…Fakat(!)

Ben sevdiklerimin ‘daha’ sını aramıyorum..Belki değer verdiğim insanlardan,daha fazla  verdiğim değeri hak edecek, sevgimi hak edecek insanlar bulabilirim..Fakat ‘daha’ sını istemiyorum..

Aramaya kalksam daha iyi insanlar bulabilirim..Ya da daha kötüsünü bulabilirim..Ama diyorum ya bazen insan daha iyisini de ,daha kötüsünü de istemez..Elinde var olanı sever..Ben insanları biri diğerinden daha iyi,daha kötü diyerek sevmiyorum..(Tarzım değil kıyas yapmak zaten..)

Seni seviyorsam,senden daha iyisini bulamayacağım için değil yani..Ya da bulduklarımın arasında en iyi sen olduğun için değil.. *(bknz)

Her tarafımız insan dolu belki..Ama herkesten bir tane…Şarkıda söylendiği gibi ‘senden çok var…’ hayır senden çok yok,- hatta –‘hiç yok’…. Durum böyleyken,herkesten bir taneyken çevremizdekilere verdiğimiz değer belli..Bir de herkesten çifter çifter olsa vay ki halimize..Hem de, ne vay..İnsanları dakikada silen bizler,saniyesinde silmeye başlarız..

Uzun lafımın  kısası.. **(bknz)

Bir insanı hayatınızdan silmeden  önce,onun bir tane olduğunu…Ondan daha iyisini ya da daha kötüsünü bulabileceğinizin mümkün olduğunu,fakat daha iyisini daha çok seveceğinizin, garantisi olmadığını (!) unutmayın..Daha iyisi kendini daha çok sevdiremeyebilir  belki de,ya da daha iyisiyle daha çok mutlu olamayabilirsiniz..Aradığınızı bulduktan sonra aç gözlülük yapıp,saçma sapan hırslara girmeyin..(Dimyat’a pirince giderken, evdeki bulgurdan olmayın) Birilerinin sözüyle ne birilerini sevin,ne de birilerinden vazgeçin..

Bence..’Herkes bulunmaz Hint kumaşıdır…’

*(Birine ya da birilerine ima için değildir..Çevremdekilerle hiçbir alakası söz konusu değildir…Anlatım daha da anlaşılır olsun diye örnek verilmiştir.. : ) )

**(Madem uzun lafın kısası var ,bunu ilk başta neden söylemeyip en son söyledim ki..Şimdi yazıyı en baştan okuyan insanlar,yazının ilk başını boşa mı okudular..’Tabi ki hayır’.. Yazının başından itibaren okumanın tadı tartışılmaz başkadır…  : ) )

Resmi buradan aldım..

Reklamlar

Responses

  1. İnsan elindekilerle yetinmesini bilmezse, daha kötülerine düşebilir, elindekilerle yetinmen gerekir bazı zamanlar. Daha iyisine layık olduğunu düşünsen bile..

  2. Evet. Çok güel olmuş yazı. Elimizdekilerle yetinmezsek sonra pişmanlıklar içinde birbirimize yalvardığımız da oluyor hani…

  3. Daha iyi diye başlayıp belki sonsuza kadar devam edecek kanaatsizlikler silsilesi oluşturabiliyor insan kendine..
    “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
    “Zenginlik mal çokluğuyla değildir. Bilakis zenginlik göz tokluğuyladır.”
    bu hadisi maddi manevi bir çok şeye yormak gerek öyle yorumlamak gerek bence. Allah nefsimize Hakim olanlardan eylesin…Amin!


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: