Gönderen: esraycr | 04/03/2010

ELİNİN TERSİYLE ÇARPASIN GELİYOR..

   Ne kendime ,ne de başkasına yakıştırıyorum kavga olayını.. Fakat öyle bir an geliyor ki..

Sabrın tükeniyor…

Karşındaki halen üzerine gelmeye devam ediyor…

Tahammül edemeyecek seviyeye geliyorsun, Konuşmakla dil dökmekle anlatamayınca da durumu…Karşındakine geçiriyorsun iki tane…

Eğer karşındakine kıyamıyorsan, sinirin de tavan yapmışsa.. Yumruğunu önce kapıya geçiriyorsun,sonra da aynaya… Elinde sıyrıklar,kanama, morluk ve şişme..

Geriye bakıyorsun, kendine zarar vermenin yanlış olduğunu, konuşarak herşeyin çözülebileceğini düşünmeye başlıyorsun eskisi gibi… Fakat kendine zarar verdiğine asla üzülmüyorsun canın acısa da..(Sonuçta, ona atsaydım o yumruğu bu sefer elimin ağrısından değil, vicdan azabından uyuyamayacaktım… )

Ah bu Esra ah ah.. Ne yapacağız seninle bilmiyorum ki..Büyüsende çarçabuk..İş açmasan başıma..İnsanlara kıyamayınca böyle oluyor..Eğer birinin canı yanacaksa , kendi canını yakıyorsun..Acı kendinde olunca ne kadar acıdığını biliyorsun.Karşında olunca ise, (bu sefer )içinin ne kadar acıyacağını bilmiyorsun..Vicdan azabı çekmektense bende kıydım kendime bir sinirle..

**Aslında şeytan diyor ki … 😀

Reklamlar

Responses

 1. Esracığım,
  hoşgeldin diyeceğim ama hoş değil,asabı bozuk gelmişsin,Rabbim sıkıntını hayra tebdil eylesin(amin).
  Evet insanlar bazen gerçekten çekilmez oluyor,asabını bozmak için elinden geleni yapıyor,ancak böyle durumlarda mümkünse o kişiyle bulunduğun ortamı değiştirmek,fakat bir sınıf ortamındaysan aldırmamak en iyisi bu gibi kişilere aldırmamak duymazdan gelmek en etkili cevap,ne onun ne de kendi canını yakmaya değmez,böyle asabi davranıp sinirle hareket etmek öncelikle sana zarar verir,belki okumuşsundur,
  Peygamberimiz’e(s.a.v)bir kişi gelip nasihat istiyor,Peygamberimiz(s.a.v)”hiddetlenme”tavsiyesinde bulunuyor,bu kişi aynı soruyu tekrar soruyor ve aynı cevabı alıyor,soru ve cevap üçüncü seferde de aynı oluyor.
  La havle çek,sakın hislerine kapılma,Rabbime emanet ol,sevgilerimle…

 2. Öncelikle geçmiş olsun diyorum, Allah beterinden korusun. Çok üzüldüm…

  Hayatımda bir kez, o da ilkokuldayken, kavga ettim, ama kendi isteğimle değil. O zaman 3 veya 4. sınıfım, büyükler kendi sınıfımdan birisiyle kavgaya tutuşturdu bizi ve kavga başlar başlamaz burnum kanadı ve o anda kavga bitti tabi.

  Tartışmışımdır ama o bile çok şiddetli değil. Bu tür durumlar insanın hayatını çok çabuk etkiliyor. Eğer insan kavga etmeye ya da münakaşa etmeye alışmışsa bunu hayatı boyunca yapmaya devam eder, buna hep şahit oluyorum. O yüzden mümkün olduğu kadar böyle durumlardan ve ortamlardan kaçınmak lazım.

  Şöyle de bir durum var elbette. İnsan ne kadar da böyle durumlarda kendini muhafaza etse yine de dişlerini gıcırdatıyor, içi içine sığmıyor, kendini zor tutuyor. Maharet de burada zaten… Kendine hakim olmakta.

  Öfkeyle kalkan zararla oturur…

  Evet, öfkelenmek en çok da şeytanın işine yarar. O yüzden şeytanı semtimize uğratmayalım. Biliyorsunuz şeytanın en büyük müttefiki nefstir. Şeytan kendi başına bir şey yapamaz, o nefse fısıldar, nefs de onun söylediğini fiiliyata geçirir.

  “Aslında şeytan diyor ki…” lafını bile kullanmamamız lazım, zira böylelikle bile o iblise fırsat vermiş oluyoruz bilinçaltında.

  Peygamber Efendimiz (s.a.v.) “Gerçek pehlivan öfkelendiği zaman nefsine hakim olabilen kimsedir.” buyuruyor. (Müslim, Birr 30, 2608)

  Yani rakibini mindere seren değil öfkesini yenebilene gerçek pehlivan denir. Nefs ile uğraşmanın ne kadar zor olduğuna işaret ediliyor, ve bu hayatımız boyunca devam edecek.

  Şeytan, Allah’ın emrine karşı gelerek Adem (a.s.)’a secde etmedi. Nefsimiz de aynı temayül içinde, bunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Yani tabiri caizse Allah Teala nefsimize “secde et” diye emrediyor, ama o, şeytanın yaptığı gibi itaatsizlik yapıyor ve biz de nefsimize hayatımız boyunca secde ettirmek için mücadele veriyoruz.

  Kur’an ve Sünnet’e sarılarak ve onları yaşayarak hem bu dünyamızı hem de ahiretimizi kurtarabiliriz ancak.

  Vesselam.

 3. Klavye kırmak adlı yazıma sanki bir cevap niteliğinde olmuş yazı. Tebessüm ile okudum tamamını. Vur kır parçala, rahatla nasılsa şeytan diyo 🙂

 4. İnsanları kırmamak için kendini yıpratmak bana mantıklı gelmiyor… Hayatta hiç birşeyin benden daha değerli olduğunu düşünmüyorum.Vicdansızlık ya da bencillik değil bu yanlış anlaşılmasın.. Hakedene, hakettiği muamele yapılmalı diye düşünüyorum..

 5. Tabiki tatlı dil yılanıda zalimide yerinden çıkartır ama.Bazende laftan anlamayanlar olabiliyor.

  Bir tekdir iki tekdir üç tekdir ; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir 😀

 6. Bazen şeytana uymak lazım, çok iyi oluyor valla!

 7. bir daha uğramasın mahaline bacım.geçmiş olsun dileklerimle.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: