Gönderen: esraycr | 03/07/2009

‘Ufacık sebepten ayrıldık’vakaları…

 Sevilen öylesine çok, öylesine içten ve öylesine tüm benlikle sevilir ki.. Bir tanedir o.. Dünyanızın merkezi değildir  , çünkü dünyanızın ta kendisidir…Onunla yaşarsınız adeta, o olmazsa sanki yürümeye dermanınız olmayacak ,oraya yığılı vereceksiniz gibi gelir.. O olmazsa gözünüzün bakmaya takati kalmaz… O olmazsa siz de olamazsınız sanki.. Sanki hayatta kalmak için onun sevgisine ihtiyacınız var gibidir.. Su olmadan yaşayacağınızı düşünürsünüz, fakat o olmazsa(:( ) , sevgisi olmazsa yaşamınızın biteceğini düşünürsünüz..

Peki böylesine bir beraberlik neden ufacık meseleden biter?

İnsanın sevdiği gözünde mükemmeldir, bir tanedir..Onun yerini alabilecek kimseler yoktur..Ve her şeyinizdir..Bir gün bakarsınız, size ufacık gelecek ters bir davranışı olmuş..Başkası yapsa o davranışı belki gülüp geçeceksiniz(!) Fakat en sevdiğiniz yapınca işler değişir.Aniden öfkelenirsiniz. Ya da sevdiğiniz insan yanlış bir laf etti.. Dünya başınıza yıkılır sanki.. Saatlerce gözyaşları durmayabilir..İşte böyle..

(!)Garip değil mi? başkası yapınca gülüp geçeceğiniz ama sevdiğiniz yapınca sinirlendiğiniz bir durum..

Başkası yapsa gülüp geçersiniz, çünkü onlar gözünüzde’ mükemmel’ değil..Mükemmel olmadıkları için hata yapabilme hakları var, ama sevdiğiniz öyle değil ,mükemmel sizin için.. Ve konuşurken düşünmeli,incitmemeli kırmamalı.. Ya da olumsuz  davranışı’ olmamalı’ değil ‘olamaz’..

Sevdiğine insan çok güvenir, bu kadar güvendiği içinde ufacık yanlışını bile kabullenemez..Hatası olunca hayal kırıklığına uğrar, dünya başına yıkılır.. Başlar kızmaya..

Tabi karşısında ki de onu seviyor, ufacık bir olayın bu kadar büyütülmemesi gerektiğini düşünür. Hatta nasıl bana kıyıp da kızıyor der..O da hayal kırıklığına uğrar..

Maalesef bu durumlar sonucu ortam gerilmeye başlar.. Sevgi halen devam etse de, kişilerin sevgilerinin önüne hayal kırıklığına uğratılmışlık geçer.. Ve ne yazık ki günlerce konuşulan insan bir anda en uzağınıza gidiverir..

Sevmediğiniz birini bile görseniz yolda görünce selam verirsiniz ,fakat bir zamanlar dünyanız olan  insanı  tanımamazlıktan  gelip öylece yanından geçip gidebilirsiniz..

Geriye bakınca ufacık meseleden bitmiş bir aşkı görürsünüz.. Aslında ufacık meselenin altında yukarda anlatmaya çalıştığım sevdiğinizi mükemmel görmeniz ve ona hata yapmayı yakıştıramamanız yatar.. Sonuç olarak dersiniz ki, ‘ufacık bir meseleden sevdiğimden ayrıldım..’

Reklamlar

Responses

 1. Her zaman derim ki, peygamberlerin bile “zelle” denilen küçük minik ayak kaymaları varken, biz insanoğlunun nasıl böyle hatalı davranışı olmaz.
  Bu gayet normal birşeydir,insanız, etten kemikteniz.

  Kimse sevdiğini incitmek istemez ama bazen ruh hali, bazen farklı durumlar buna sebebiyet verebilir. Her zaman sabırlı olmak gerekir.

  Ayrıca haşa kimse Allah değildir, gözümüzde büyütmeye gerek yok, hayatımızın merkezine oturtmaya o insana hiç gerek yok.

  😉

 2. hatıralarım canlandı birden..
  efkar bastı :S

 3. Bu durumlar çok sık yaşanır.Bu atlatabilmek için bence onu çok sevmek yerine ona çok günvenmek gerekir.Aslında sevdiğin kişi ile değilde güvendiğin kişiyle arkadaşlık yapmak en mantıklısı ve güzelidir 😉

 4. ”Arzum Onan önce lenf kanseri ile mücadele etti. Sonra da tiroid karseri ile karşı karşıya kaldı.”

  ”Onan eşi Mehmet Aslantuğ’un da desteği ile moralini hiç bozmadı. İkinci operasyondan sonra hastalıktan kurtulan güzel oyuncu ” Mehmet müthiş bir eş, sevgili ağabey ve destekçi oldu.Her zaman elimi tutuyordu. Sevgi her şeyin ilacı oldu” dedi.”

  Sizce hiç mi sorun yaşamadılar hiç mi bir birbirlerinden beklemedik hareketleri görmediler ama sonuc ortada herşeylerini sevgiye borçlular..

 5. kimbilir belkide öyle değil.. sevginin büyüklüğünün yanında ayrılık küçük kalır, o yüzden böyle yorumlanır yol ayrımları..

 6. İnsanoğlu sevdiğini ilahlaştırmaya, mükemmel gibi görmeye meyilli genelde. En güzel sıfatları sadece ona yakıştırması, iyiye güzele dair ne varsa hepsini onda görmeside bundan galiba. Ama kim mükemmel olabilirki, kim kusursuz ki. İmkansız olanı beklemek, dilemek değil mi bu? Tabii hal böyle olunca, gözümüzde melek olan, mükemmel olanın aslında kusurları, hataları olan bir insan olduğunun farkına vardığımızda hayal kırıklığı yaşıyoruz ve eğer bunu kabullenemezsek, sonun başlangıcını tetikliyoruz. Kulli aşk’a ulaşmak için Beşeri aşk’ın yaşanması gerek der Mevlena. Ama eğer biz direk Beşeri olanı Kulli olanın yerine koyarsak işte o zaman işler biraz sarpa sarıyor ki; buda tecrübeyle sabittir.

 7. malesef gençlerimiz aşklarını gönüllerine putlaştırıyor.. 😦 mükemmelmiş gibi görüyorlar sevdiklerini,mükemmel olmadıklarını görünce de durum yukarda yazdığım gibi oluyor..
  İnsan rabbinin hatrını yıkmamalı..


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: