Gönderen: esraycr | 26/03/2009

SANAL ORTAMDA AŞIK OLUNABİLİR Mİ?

Ben küçükken hep televizyonda ya da büyükler konuşurken duyardım. Netten adam bulmuş, yok eşini aldatmış, yok evlilik yapmış vs.. O zamanlar bilgisayar denilen şeyi açtığımda, içinde bolca kadın ve erkek olduğunu,öyle ortalıklarda gezindiklerini düşünürdüm Jİlk bilgisayarla tanıştığımda,  tepkilerimden birisi de, hiç adam yokmuş içinde, demiştim. Ben her pc yi açtığımda sürekli birilerinin bana bir şeyler yazıp,uygunsuzca konuşacağına o kadar kendimi kaptırmışım ki J Kötü yola düşebilirim korkusu bile vardı. 😀 😀

Aslında devir değişimiyle beraber tanışma ve evlilik şekilleri de değişebilir .Bu konuya o kadar katı bakmıyorum diyebilirim.Buradan da yanlış anlaşılmasın sakın, esra evlenmek mi istiyorsun ,yeşil ışık mı yakıyorsun gibi düşünülmesin,önlemimi alayım. J Beğendiğim,konuştuğum birisi var. J Yani başka birsine gerek yok.

Devir değişti denildiği gibi, eskilerde pencereden peçete atmak yerine,şimdilerde sanal ortamlarda tanışılarak ta ilişkilere başlanabiliyor. Cam açılıp, yazı yazarken değişik yüz ifadeleri kullanılıp sanal olma durumu çaktırılmıyor bile.. Peki gerçekten aşık olunur mu sanal ortamlarda?

Gözlerinin içine baka baka , herkes birbirlerine yalan söyler olmuş. Gerçek hayatta bu böyleyse, sanal ortamda bu daha da kolay. Karşınızdakinin duygularının ne derece samimi olduğunu anlamak gerçekten çok zor. Özür dileyerek söylüyorum, sanal ortamlarda insanlar kendilerini olduğundan çok daha iyi pazarlayabilir. Olduğu gibi değil de ,olmak istediği gibi anlatabilir.

Peki neden sanal ortamlarda aşık olunur biraz düşünürsek..Hepimiz imkansız olacak şeyleri severiz. Bu ortamdan biriyle tanışmak ve onu kendi ortamınıza taşımak daha heyecan verici ve daha zor görünen bir durum.Cam açıp gördüğünü sonraları karşında görmek, hoş geliyor aslında kulağa J Sanal ortamlarda denilenler çok sahte olabileceği gibi çok hakiki de olabilir. Mesela bazı gençlerimiz duygularını yüz yüze ifade edemez. Fakat buradan itiraf etmek daha kolay olabilir.

Bir ara aklımdan sanal nikah memuru olmak geçiyordu.Netten tanışan kişileri şaka olarak evlendirmek, sanal evlilik cüzdanı vermek için. ..Fakat vicdani yükümlülüğü olması, değer  ve yargılarıma ters düşmesi sebebiyle böyle bir şeye kalkışmadım.Prensiplerime bağlı kaldım. Sonuçta evlilik dalga geçilecek bir kurum değil, ciddiyetini öyle ya da böyle de olsa kaybetmemeli diye düşündüm.

Reklamlar

Responses

 1. bu şekilde bir site bile kurmuşlar:) sanal olarak evlendiriyorlar felan.. ancak aşk konusu olduğunda sanal ortam da olsa güncel hayatta olsa durum değişmez. ki eskiden mektuplaşmalar vardı ki sonra telsizler çıktı ve bu soru hep soruldu acaba? aslında olurmu olmazmı dan çok neyi ne için istediğini düşünmesi ve ona göre karar vermesi gerekir insanın ve sanaldansa gerçek hayatı tercih etmelidir (acıda olsa tecrübeyle sabittir:S)

 2. bknz. Aylık 15 TL. internet reklamına. Ne diyordu; “Ayda 15 TL.’ye istediğin kişi ol.”

 3. Sanal ortamda daha çok aşık olmak yerine aşıkmış gibi davranılıyor gerçek hayatta aranılanlar sanal olarak dolduruyor.

 4. bence gayet normal bir durum internette evlenecek kızlarında dolaşıcağını biliyorum.

  internetten tanışıp buluşmak kaynaşmak bence güzel =)

 5. hah işte tam olarak anlattın sağol:))) aynen dedikleri gibi 15 tl ye istediğin kişi oluyorsun oluyor oluyorlar…

 6. Karşıdaki kişinin niyetine bağlı gerçek aşklarda bulunabilir elbette cokta dogaldır bunun olması ama bir o kadar da zordur cunku ilk kez konustugun birisine daha hiç görmeden dediklerine ne kadar inanılabilir bu da ayrı bi soru işaretidir bence… ama olur be heralde 😀

 7. olunabilitesi yüksek bi ortam. Aklımıza mukayit olmamız gerek 😛

 8. olamaz, çünkü aşk görmek ister, duymak ister, yüzyüze bakmak ister… ee dedin tamam bunlar var, o zaman ben de sana derim ki “kusura bakma, bu fazla uzun sürmez” …. çevremden bilirim …

  netten zati çoğu zat sahte kimlik üzerinden giriş yapıyor… nette eş avına çıkanlar, sokağa çıkıp da dolaşsalar adaha karlı çıkacaklarına eminim …


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: